AKP ve MHP’liler 10 ay erteledi: Mansur Yavaş’ın “İlk icraatım olacak’ dediği proje oy birliği ile kabul edildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde, Cumhur İttifakı’ndan seçilen meclis üyelerinin 10 aydır ertelediği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatırım programına almasına rağmen ABB meclisinden geçirilemeyen öneri kabul edildi. 30 milyon insanın sağlığını ilgilendiren Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi Kapasite Artırım Projesi kredisi oy birliğiyle kabul edildi. ABB Başkanı Mansur Yavaş, daha önce projenin önemini şu sözlerle vurgulamıştı:

“Arıtılan ve arıtılamayan Ankara halkının atık suyu Ankara Çayı’na karışıyor. Oradan Sakarya Nehri’ne ve İstanbul’un Ömerli Barajı’na gidiyor. Yani arıtılamayan su sadece Ankara halkını değil, İstanbul’u da ilgilendiriyor. Bir diğer husus; Sincan, Yenikent ve Polatlı halkı Ankara Çayı’ndan sulama yapıyor. Buralarda yapılan sulamayla yetişen sebzeler de Ankara ve civar illere gönderiliyor. Dolayısıyla buralarda kullanılan suyun ve İstanbul’a giden suyun tertemiz olması gerekiyor.”

MURAT KÖSE YENİ DÖNEMDE ABB MECLİSİ’NDE YER ALMAYACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi önceki dönem AKP Grup Başkanvekili Murat Köse, yeni dönemde aday gösterilmeyerek ABB Meclisi’nde yer almadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir