Beşiktaş’ta Lucescu Sesleri Yükseliyor

Sezonu Türkiye Kupası ile kapatan Beşiktaş’ta teknik direktör belirsizliğini son buluyor. Fernando Santos ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör arayışına geçen Beşiktaş’ta gündeme Portekizli teknik direktör Jose Mourinho’nun ardından Razvan Lucescu’da alındı.

BEŞİKTAŞ’TA İLK HAMLE YAPILDI

Daha önce Nuri Şahin, Jose Mourinho ve Sergen Yalçın ile temasa geçen Beşiktaş yönetimi, Razvan Lucescu için ilk hamlesini yaptı.

Siyah-Beyazlı kulüp, bu sezon Yunanistan Süper Ligi’nde şampiyon olan PAOK’u çalıştıran Rumen teknik adamla görüştü. Razvan Lucescu’nun Beşiktaş’ta çalışmaya olumlu baktığı belirtildi. Beşiktaş’ın Razvan’ın yanı sıra PAOK’la da iletişime geçtiği vurgulandı.

HASAN ARAT ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Razvan Lucescu geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada sözleşmesinde serbest kalma bedeli olduğunu belirtmişti.

55 yaşındaki teknik adam, serbest kalma bedelinin Avrupa takımları için 2, diğer kıta kulüpleri için 4 milyon euro olduğunu aktarmıştı.Bu rakamı düşürmek isteyen Hasan Arat’ın Yunanistan ekibiyle pazarlık yapacağı belirtildi.

PAOK ile 4 kupa kazanan Razvan Lucescu’nun teknik direktörlük kariyerinde toplam 10 kupası bulunuyor.

BABASININ İZİNDEN GİDECEK

Türkiye’de çalışmaya sıcak bakan Razvan Lucescu’nun bir dönem İstanbul’da şampiyonluk yaşayan babası Mircea Lucescu’nun izinden gitmeye sıcak baktığı öğrenildi.

78 yaşındaki Mircea Lucescu, 2001-2002’de Galatasaray ile, 2002-2003 sezonunda ise Beşiktaş ile şampiyonluk yaşamıştı. A Milli Takım’da da kısa bir süre çalışan tecrübeli hoca, son olarak Dinamo Kiev’de görev yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir