Ek Ders Yolsuzluğuyla Gündeme Gelen Okul Müdüründen İlginç Açıklama

Kocaeli Gölcük ilçesinde Saraylı Ortaokulunda bazı öğretmenlerin bordro ile maaş ödemeleri arasındaki tutarsızlığı fark ederek yaptıkları şikayet sonrasında ek ders ücretlerindeki yolsuzluk ortaya çıktı.

Bakanlığın müfettiş görevlendirdiği skandalda Okul Müdürü M.H.A, işlemleri inceleyip onaylayan ilçe destek hizmetleri şefi ile memurları, şube müdürü ve Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında; ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından Kocaeli Adliyesi’ne, öğretmenler ise Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

ÖĞRETMENLER İFADE VERDİ

Okulda görev yapan 8 öğretmen, şikayetçi sıfatıyla verdiği ifadede, olayla ilgisi olan herkesten şikayetçi olduklarını ifade ettiler.

“EMEKLİ OLANA KADAR ŞİKAYETÇİ OLMAYIN”

Öğretmenler verdikleri ifadelerde ise okul müdürünün yaptığı konuşma herkesi şok etti. Öğretmenlerden biri okul müdürü M.H.A’nın odada kendilerine “Oğlum e-Devlet ve diğer şifrelerimi bilmekteydi. Borsada para kaybettiği için bu işlemleri kendisi benden habersiz yaptı. Ben emekli olana kadar lütfen herhangi bir yere şikayette bulunmayın. Emekli olduktan sonra şikayetçi olmanızı rica ediyorum” dediğini söyledi. Diğer öğretmenler de verdikleri ifadede bu iddiayı doğruladılar.

“GİTSENİZ BİLE YANLIŞLIK OLMUŞTUR DEYİP GÖNDERİRLER”

Okul müdür yardımcısının kendilerine ‘Gitseniz bile e-Devlet’te yanlışlık olmuştur deyip gönderirler. Çünkü daha önce de bir öğretmene böyle oldu, bir şey çıkmadı’ dediğini, bunun üzerine yine de müdür yardımcısına dilekçe verdiklerini ifadesinde söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir